Merenduslik huviring “Merilõvi” Robert Kallasmaa

Tunnid toimuvad: TEISIPÄEVITI kell 16.00-17.30 ning NELJAPÄEVITI kell 16.00-17.30. Kogunemine valvelauas

Merilõvi on uus ja uudne ring Kanutiaia Huvikoolis. Sellesse ringi ootame õpilasi alates 9-st eluaastast. Samuti ootame ka lapsevanemaid ja kõiki teisi täiskasvanuid. Merilõvi on loodud neile, kes soovivad omandada meretarkusi ja käia merel ning veeta ka oma puhkust ja koolivaheaega merel.

Merilõvis õpitakse tundma ilma ja ilmamärke, raadiosidet, luuret, militaarseid tarkusi ja merevaatlust, laevanavigatsiooni, sõlmi ja purjeid ning mootoreid, merepäästet ning paadijuhtimist sõudmisega ja mootoriga. Õpitakse ka paadiehituse võtteid ning iga õpilane võib endale pärast seda ka omale vineerist paadi ehitada oma koduranda. Täiskasvanute rühmas lisandub ka kodanikukaitse osa. Selle kursuse lõpuks on õpilased omandanud alg ja põhitõed meresõidust, keskkonnast ja kalandusest ja linnustikust ning tegutsemiseks hädaolukorras nii merel kui maal. Võimaluse korral saab minna ka lasketiiru õhkrelva laskma.

Meie varustuseks on PVC paadid. Olemas päästevestid. Kui kellegil on juba olemas, siis selle võib kaasa võtta. Väljasõiduõpet saab korraldada kas Käsmus või Nõval. Praktiliste tööde jaoks on olemas väike töökoda, kus valmistatakse meremärke. Praktiline õpe talvel toimub kuivtreeninguna. Samuti tehakse ka raadiotehnilist orienteerumismängu nimega “Raadiojooks”, millega on plaanis hakata ka võistlusi korraldama.

Tunnid toimuvad peamiselt huvikoolis. Aga ka töökojas ja mõnes väikesadamas või ranna alal Tallinnas ja selle ümber.

Õpetaja Robert Kallasmaa tutvustamas Karepa suvelaagris merenduslikku huviringi

Instruktoriks on Merelaegas MTÜ juhatuse liige Robert Kallasmaa kes on ka huviharidusliku merekooli Viiger looja ja ülem.  Robert on lõpetanud Revali merekooli laevajuht-sideoperaatorina ja täiendanud end Mereakadeemias  mere raadioside erilalal ja on ka kutsungiga raadioamatöör. Juhatab Viigeri merekoole ka Nõval, Lool ja Neemel.

Vaata rohkem pilte SIIN

Õpetaja Robert Kallasmaa

+372 56759471

Õppetasu: 26 € kuus (4 tundi nädalas); täiskasvanutele 45 € kuus (4 tundi nädalas)

Lisainfo: robert.kallasmaa@kanuti.tln.edu.ee


Registreeru huviringi