Pop- ja jazzlaulu ring lastele ja noortele Tiina Adamson UUS RING

Pop- ja jazzlauluringis tegeleme vanusest lähtuvalt esiteks õpilase hääle ja muusikalise kuulmise arendamisega ning seejärel liigume muusikaliselt sinnapoole, kuhu õpilane ise soovib – olgu selleks popmuusika, jazz, indierock või lausa ise laulude kirjutamine eesti või inglise keeles. Väiksemate lauljatega alustame lastelauludest. Õpe toimub kaks korda  nädalas – üks tund nädalas rühmatunnina, mille jooksul õpime järgnevat: 

  • muusikateooriat ehk solfedžot (rütmid, helistikud, akordid, lihtsam noodikiri)
  • hääleseade (tervislik häälekasutus, lauljahingamine, erinevad tämbrid)
  • lihtsamad klaverimängu alused (selleks, et laulja saaks soovi korral end ise klaveril saata).

Teine tund nädalas on individuaaltund, kus harjutame igale lauljale parasjagu vajalikke elemente ja valitud laule. Ka täiskasvanud on oodatud, alustame just sealt, kus oma muusikalisel teekonnal ollakse. 

Õppeaasta kestab septembrikuust maikuuni. Lauluringis osalejad võiksid esineda vähemalt kaks kord aastas – jõulukontserdil detsembris ning kevadkontserdil maikuus.

Lauluringi juhendajast Tiina Adamsonist: Lõpetasin G. Otsa nim Tallinna Muusikakoolis pop-jazz laulu eriala (2017) ning bakalaureusekraadi Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias (music performance & jazz voice erialal, 2023). Kolisin alles hiljuti Rootsist Eestisse tagasi ja hetkel tegutsen lauljana koosseisudes nagu Cosmic Move ja Mart Sanderi swingorkester. Samuti meeldib mulle ise laule kirjutada. Vean omanimelist sooloprojekti ning vahel kirjutan jazzilikku muusikat oma kvintetile – Tiina Adamson kvintett, kellega oleme salvestamas oma esimest albumit. Tähelepanelik televaataja võib mind mäletada 2021. aasta Eesti Otsib Superstaari saatest, kus saavutasin 7. koha. 

Lauluõpetajana olen varasemalt töötanud Kiili Kunstide Kooli muusikakoolis 7- 16-aastaste lauljatega ning täiskasvanud lauljaid õpetanud eratundide vormis. Olen leidnud oma kutsumuse laulja ja lauluõpetajana, pooleli on ka magistriõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias vokaalpedagoogika erialal. Kanuti huvikoolis alustan sel sügisel esimest korda ning olen selle üle väga rõõmus, ootan kõiki lauluhuvilisi tundi!

Registreerimisel palun väikest kokkusaamist, kus esitakse ühe laulu, et teaksin, millisesse rühma teid paigutada ja milline on teie varasem kokkupuude muusikaga. Võtan endale vabaduse lauluringi õpilasi veidikene valida, sest kui paistab, et muusikaline kuulmine on väga nõrk või puudulik, siis on lauluoskuse edendamine mõlemale poolele pigem aeglane ja keeruline protsess (ehkki mitte võimatu!).

Õppetasu 100 € kuus (õpe väikerühmas õppemahuga 1 tund nädalas 40 € ja individuaaltund 1 tund nädalas 60 €).

Õpetaja: Tiina Adamson

Telefon: +372 5900 8773

tiina_adamson@hotmail.com


Registreeru huviringi