Moeillustratsioon Liivika Põvat-Straus

Tunnid toimuvad neljapäeviti 16:30-19:30, klassis 36. Esimene tund toimub 14.09.2023.

Moeillustratsiooni tundides õpime erinevaid tehnikaid kasutades kujutama isikupäraselt inimesi, rõivaid ja aksessuaare. See tund on õpilase jaoks, keda huvitab mood ning joonistamine, kes soovib arendada moejoonistamise oskust ning leida endale iseloomulikku stiili.

L. Põvat-Straus moešõul koos oma Kihnu rahvariietest inspireeritud mudeliga. Mustpeade Maja, 2019.
L. Põvat-Strausi segatehnikas moeillustratsioon 2021

Moeringis õpime tundma moejoonise proportsioone, erinevate materjalide ja lõigete kujutamist figuuril, samuti harjutame erinevate aksessuaaride joonistamist. Tundides tutvume erinevate tehnikate ja töövahendite kasutusvõimalustega moefiguuri kujutamisel ning külastame moenäitusi ning -ateljeesid. Harjutame kätt ka moedisaini vallas, kavandades oma isikliku väikekollektsiooni.

L.Põvat-Strausi segatehnikas moeillustratsioon 2021
L.Põvat-Strausi täiskasvanud õpilase moejoonis

Õppe jooksul teema tutvust ka stilistika ja moeajalooga, uurime juhendaja vintage-kollektsioonis olevaid erinevate kümnendite moeesemeid.

Akvarellidega moodi maalimas 2021

Moeillustratsiooni ring sobib kõigile moest huvitatud lastele ja noortele vanuses 10-19 a., samuti on oodatud täiskasvanud. Õpetamine toimub individuaalselt lähenedes ja iga õpilase vanust ja oskusi arvesse võttes.

L.Põvat-Strausi täiskasvanud õpilaste tööd
L.Põvat-Strausi täiskasvanud õpilaste tööd

L.Põvat-Strausi täiskasvanud õpilaste tööd
L.Põvat-Strausi täiskasvanud õpilaste tööd

Tunnid valmistavad õppureid ette ka professionaalseks erialaseks kunstihariduseks.

Noor moekunstnik loomeprotsessis
Noor moekunstnik loomeprotsessis
Noor moekunstnik loomeprotsessis
Noor moekunstnik loomeprotsessis
Noor moekunstnik loomeprotsessis


Noore kunstniku moelooming
Stilistika on lahe!
Stilistika on lahe!

Liivika Põvat-Straus
Olen lõpetanud moekunsti eriala Tallinna Kunstiülikoolis (praegune EKA), kuulun Eesti Moekunstnike Ühendusse (EMÜ). Oman pikaaegset kogemust moejoonise ja -illustratsiooni alal nii juhendaja kui praktiseerijana. Olen olnud Euroakadeemia moedisaini eriala õppejõud (moejoonis, stiiliõpetus ja eriala kompositsioon), samuti olen juhendanud EKA moe eriala ettevalmistuskursust ning moejoonistamise kursust õpilastele ja täiskasvanutele kunstistuudios Grafeem.

Minu teiseks spetsialiseerumise suunaks on olnud stilistika: olen töötanud erinevate saadete stilistina TV3-s ning teinud pikka aega kaastöid ajakirjale „Eesti Naine“ nii esikaante kui moeseeriate stilistina. Olen olnud stiilikunstnikuks Tallinna Filharmoonia „Salong“ kontserdisarjale ning teinud kostüümikunstniku töid Birgitta Festivali muusikalavastustele.
Fotostuudios „Fotogeen“, kus asub minu vintage-stiilis kostüümiladu, korraldame koos fotograaf Sven Tupitsaga erinevaid stiliseeritud fotosessioone, sünnipäevi ja pidusid eri vanuses klientidele.
Et hoida end loominguliselt vormis, osalen aktiivselt Eesti Moekunstnike Ühenduse iga-aastastel workshop’idel, kus praktiseeritakse erinevaid moealaseid tegevusi alates moejoonistamisest kuni kangaste printimiseni. Igal aastal osalen ka vähemalt ühe kunstilise rõivamudeliga EMÜ aastanäitusel.

Ringi kuutasu 29 € (4 tundi nädalas).

Liivika Põvat-Straus

tel: 5078794

liivika.povat-straus@kanuti.edu.ee


Registreeru huviringi