Klaveriõpe on olnud ja on jätkuvalt üks muusikahariduse alustalasid ja seda õppida on hoolimata muusika-stiilide muutumisest kasulik igale lapsele.
Klaveri mängimine ei ole ainult tehniline oskus, see on ka eneseväljendusvahend. Õpetajana toetan igati ka noodilugemise oskust, mis teeb klaverimängija elu alati lihtsamaks.
Vastuvõtutingimused: vanus 7-17 aastat, eelnevalt täidetud avaldus, individuaalne vestlus, huvi olemasolu.
Õppekavas on muusikalist materjali klassikast pop-muusikani, lisaks ansamblid ja laval esinemise praktika.
Õppekava tähtsüsteemi alusel (CDEFGAHC)
Poolaasta lõpus toimuvatele kontserditele ootame nii lapsevanemaid kui ka kõiki huvilisi.
Õppetöö toimub eesti keeles õpetaja Mari–Ann Bruncrona juhendamisel.
telefon: 539 394 81
mari-ann.bruncrona@kanuti.edu.ee
Õppetasu 50 € kuus.
MEIE SAAVUTUSED
21.-24.08.2024 toimus Tallinna Muusika- ja Balletikoolis II üleriigiline klaveri suvekool KLAVERIINTENSIIV 2024, kus osalesid klaveriõpilased Eesti muusikakoolidest, Tallinna Inglise Kolledžist, Tallinna Prantsuse Lütseumist ja Kanutiaia Huvikoolist. Kanutiaia Huvikool oli ainsana Eesti huvikoolidest lõppkontserdil esindatud. Lõppkontserdile, mis toimus 24.08.2024 MUBA suures kammersaalis valiti esinema ka Agu-Martin Tammar, õp. Mari-Ann Bruncrona
Kanutiaia Huvikooli klaveriõpilane Agu-Martin Tammar osales väga edukalt rahvusvahelisel konkursil Clobal Genius Music Competition. Jazz kategoorias, kus võistlesid kõik vanuserühmad koos, omistas žürii Agu-Martinile selle kategooria üldvõitja tiitli. Lisaks ka eripreemia tehnilise meisterlikkuse eest. Õpilase juhendaja on Mari-Ann Bruncrona.
Õnnitleme suurepärase saavutuse puhul!
Klaveriõppe noored loojad osalesid taas juba traditsiooniks kujunenud omaloomingukonkursil OK.
Žürii koosseisus Anneli Aguraiuja, Kiristiina Oomer ja Tiina Adamson tunnustasid huvikooli õpilaste omaloomingut järgnevalt:
MUUSIKA
VANUSEASTE 9.-12. a.
I koht Georg Volmer, Raimond Tammel (õp. Mari-Ann Bruncrona, klaveriõpe)
VANUSEASTE 13.-19. a.
I koht Agu-Martin Tammar (õp. Mari-Ann Bruncrona, klaveriõpe)
II koht Raimond Tammel (õp. Mari-Ann Bruncrona, klaveriõpe)
Aitäh osavõtjatele ja palju õnne suurepäraste tulemuste puhul!
27.-28. jaanuaril toimus Tallinna huvikeskuses Kullo XV klaverifestival Mitmus, kus osalesid ka Kanutiaia Huvikooli õpilased.
Esimene päev oli traditsiooniline KLASSIKA PÄEV, mille raames toimus ka KONKURSS “Ameerika”. II vanuserühmas (7-8 a) saavutas Oskar Keskpaik (õp Mari-Ann Bruncrona) II koha.V vanuserühmas (15-19 a) saavutas Agu-Martin Tammar (õp Mari-Ann Bruncrona) I koha. Samuti sai Agu-Martin publiku lemmiku eripreemia. Mõlemad õpilased tõsteti žürii poolt esile ka klassikavoorus, kus kohti ei jagatud.
Teine päev – VABASTIIL ja ANSAMBELIII vanuserühmas (9-11 a) tõsteti žürii poolt esile Kanutiaia Huvikooli trio koosseisus: Georg Volmer, Aaron Volmer ja Raimond Tammel ( õp Mari-Ann Bruncrona ja Priit Arge). Lisaks sai meie trio ka publiku lemmiku eripreemia.
Õnnitleme õpilasi ja kiidame tublisid õpetajaid!
20. jaanuaril 2024 toimus Eesti Huvikoolide Liidu Noorteaktiivi eestvedamisel Tallinna Kopli Huvikoolis suurejooneline Talendishow. Osalejad tõid 19 esitluse kaudu lavale oma unikaalsed anded ning olid kõik säravalt omapärased.
Tallinna Kanutiaia Huvikooli esindas Agu-Martin Tammar (klaveriõpe Mari-Ann Bruncrona)
Vaata õpilase ning õpetaja tänukirju SIIN ja SIIN
Eesti Noorte Pianistide Konkurss „Eesti kõla XII“ toimus Tallinna Muusika- ja Balletikoolis 30.11.–03.12.2023. Osales 118 noort pianisti vanuses 5-19 aastat.
Võistlust hindas 3-liikmeline rahvusvaheline žürii:
Age Juurikas (EMTA);
Kari Tikkala (Helsingi Sibeliuse-akadeemia, Juvenalia Muusikakool);
Aidas Puodžiukas (Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia, M. K. Čurlionise nim Kunstide Kool)
Kanutiaia Huvikoolist osalesid klaveriõpetajad Mari-Ann Bruncrona ja Ave Ott oma õpilastega. Õp. Mari-Ann Bruncrona õpilast Agu-Martin Tammarit autasustati hea esinemise eest diplomiga.
28. juunil 2023 selgusid Gdanski (Poola) rahvusvahelise klaverikonkursi tulemused. Agu-Martin Tammarit tunnustati V vanuserühmas diplomiga. Vaata õpilase ja õpetaja diplomeid SIIN ja SIIN
Palju õnne suurepärase tulemuse puhul!
2022/23 õppeaasta lõpetasime osalemisega rahvusvahelisel konkursil “Tallinn (European) Piano & Choral Olympics Competition 2023”. Agu-Martin Tammar saavutas sellel võistlusel auväärse III koha ja sai võimaluse mängida 10.06.2023 Mustpeade Maja Valges saalis toimunud võitjate autasustamise pidulikul kontserdil.
Nädalavahetusel, 1.-2. aprillil, toimus Eesti Muusikakoolide Liidu konkurss “Parim Noor instrumentalist 2023”, klaveriõpilaste vabariiklik voor.
Kanutiaia Huvikooli õpilane Agu-Martin Tammar (õp Mari-Ann Bruncrona) pälvis žürii eripreemia vabalt valitud teose esituse eest ja EMTA üliõpilasžürii preemia.
Õnnitleme noort pianisti ja õpetajat eduka esinemise puhul!
Tallinna Kanutiaia Huvikoolis toimus 21.02.23 taas juba traditsiooniks kujunenud omaloomingukonkurss OK 2023.
Žürii koosseisus Elve Tauts, Kristi Kool ja Artur Leppik tunnustasid klaveriõppe tublit omaloojat Katerina Petrjaševat muusika vanuseastmes 10.-13.a II kohaga. Katerina esitas omaloomingulise klaveripala “Kits Käharjalg”.
1.-4.12.2022 toimus Tallinna Muusika- ja Balletikoolis (MUBA) Eesti Noorte Pianistide Konkurss “Eesti kõla XI”. Osales 108 noort pianisti 28 muusikakoolist üle Eesti. Osalejate ettevalmistusega tegeles kokku 60 pedagoogi. Võistlust hindas 3-liikmeline rahvusvaheline zürii, koosseisus Ivari Ilja (Eesti, EMTA), Rebekka Angervo (Soome, Sibeliuse akadeemia) ja Vaida Kirvelyte (Leedu, M.K.Ciurlionise nim. Kunstide Kool). Kanutiaia Huvikoolist osalesid klaveriõpetajad Mari-Ann Bruncrona ja Ave Ott oma õpilastega. Õp. Mari-Ann Bruncrona õpilane Agu-Martin Tammar (IV B vanuserühm) sai diplomi.
Meie ringi õpilane Agu-Martin Tammar osales konkursil „Tallinna talent 2022“ väga edukalt klassikalise muusika kategoorias 12. -15. aastaste õpilaste vanuserühmas ning pääsesid edasi teise vooru. Esimeses voorus osales 250 õpilast, kellest teise vooru pääses 150 õpilast.
Õnnitleme eduka osalemise puhul!
Tallinna Huvikeskuses “Kullo” toimus 29.-30. jaanuaril 2022 juba traditsiooniliseks saanud klaveripidu – MIT/tMU/us.
Konkurss toimus kahel päeval: laupäeval võeti mõõtu klassikalise muusika kavadega ja pühapäeval esineti vaba stiili paladega. Laupäevase klassikapäeva raames toimus ka konkurss „Skandinaavia“.
Žürii koosseisus Jelena Elkind, Marja Jürisson ja Kaarel Peäske hindas esitusi neljas vanuserühmas. Teiste hulgas sai IV vanuserühmas (12-14 a.) tunnustatud ka Agu-Martin Tammar.
Õnnitleme!
Viimasel õppeaastal pidime oma klaveriklassi õppetööd korraldama teistsugustes keskkondades ja vormides. Vaatamata keerulistele oludele oli õppeaastal 2020/2021 rekordarv lõpetajaid:
- Lisandra Salong
- Natali Vallner
- Diana Maria Würtenberg
- Lucas Kris Leis
Tänan tublisid lõpetajaid ja nende vanemaid muudatustega kaasa tulemast ja meeldiva koostöö eest!
Pildil Lisandra Salong lõputunnistusega.
13. veebruaril toimus Tallinna Kanutiaia Huvikoolis omaloomingukonkurss „OK 2020“.
Õpilaste esitusi hinnati muusika,- teatri ja kunstikategooriates. Žürii jagas tunnustusi järgnevalt:
MUUSIKA – vanem vanuseaste:
I koht Lisandra Salong (Klaveriõpe, õp. Mari-Ann Bruncrona)
II koht Ursula Järve, Marianne Ristmägi (Plokkflöödi õpe, õp. Piia Maasikas)
III koht Thor Andreas Laan (Klaveriõpe, õp. Mari-Ann Bruncrona)
Keskmine vanuseaste:
I koht Triin Lepik (Klaveriõpe, õp. Mari-Ann Bruncrona)
II koht Emma Daum (Viiuliõpe Suzuki meetodil, õp. Riina Lõhmus)
III koht Oliver Paidra (Klaveriõpe, õp. Mari-Ann Bruncrona)
Noorem vanuseaste:
I koht Helena Kruusimägi (Klaveriõpe, õp. Mari-Ann Bruncrona)
II koht Mette Urtson (Viiuliõpe Suzuki meetodil, õp. Riina Lõhmus)
III koht Katariina Matsulevitš (Viiuliõpe Suzuki meetodil, õp. Riina Lõhmus)
Seekord oli osavõtjaid väga palju ja omaloominguliste palade tase senistest kõrgeim ning väga ühtlane.
Õnnitleme võidukaid omaloojaid!
17. mail 2017 toimus Kanutiaia Huvikooli III korruse saalis muusikaõppe õpilaste tunnustuskontsert. Esinesid lasteteatri „Väike Ooper“ , klaveriõppe, kitarriõppe ning kandle- ja plokkflöödiringi õpilased.
Meie ringi esindasid Aile Anderson, Agu-Martin Tammar ja Elinor Sütt.
Kaunil ja meeleolukal kontserdil jagati õpilastele ja õpetajatele tunnustavaid tänukirju ning kingitusi. Suur tänu kõigile!
Järjekordne ülelinnaline konkurss-festival “Igal ühel oma pill” toimus 19.aprillil 2017 Mustamäe Laste Loomingu Majas.
Oma pillimänguoskust ja armastust muusika vastu jagasid teistega 74 õpilast Tallinna kaheteistkümnest erinevast koolist.
Meie klaveriklassist osalesid konkursil 4 õpilast: Anna Brita Allas, Agu-Martin Tammar, Aile Anderson ja Elinor Sütt.
Zürii eripreemia pälvis 1.aasta õpilane Agu-Martin Tammar.
Kokkuvõttes oli suurepärane festival, pealiskaudsus ja hitindus puudusid.
Kohati kuuldub, et klaverimängijaid olla palju, et mõnda olevat see mäng ära tüüdanud. Sellega võrreldes, kui palju neid vaja oleks, pole neid üldse. Iga laps peaks saama muusikaga kokkupuute, et abstraktne mõte end peas liigutaks ja hiljem ka teistel aladel aitaks tulemusi saavutada.
Tallinna Huvikeskuses Kullo toimus 28.-29. jaanuaril Tallinna klaveriõpilaste konkurss-festival „MIT/t/MU/u/S“, mida korraldati juba kaheksandat korda.
Seekordsel konkursil osales Tallinna 9 õppeasutuse 109 klaveriõpilast. Esitusi on kokku üle 150.
Žürii koosseisus Marja Jürisson, Jelena Elkind ja Kaarel Peäske hindas esitusi kolmes vanuserühmas. Klaveriõppe õpilane Aile Anderson (õp. Mari-Ann Bruncrona) – tõsteti esile vabastiili pala parima esituse eest.
Õnnitleme!
Osalesime edukalt konkurss-festivalil “Igal ühel oma pill”, mis toimus Mustamäe Laste Loomingu Majas 15.aprillil 2015. Zürii kõrge tunnustuse osaliseks said:
1. Anna-Liis Torm-Kriis auhinnatud kui kõige tublim pianist
2. Elinor Sütt auhinnatud kõige ilmekama ja emotsionaalsema esitluse eest
3. Sonja Loore Vaaks auhinnatud parima ansambliesituse eest
4. Krõõt Kudeviita auhinnatud parima ansambliesituse eest
Õnnitleme!