Stuudio Kunstigeen Liivika Põvat-Straus UUS RING

Selles ringis õpime klassikalist joonistamist ja maalimist läbi erinevate tehnikatega katsetamise. Pöörame tähelepanu nii tehniliste oskuste arendamisele kui ka iga noore kunstniku isikupärase stiili leidmisele. Õpime märkama kujutatavate esemete väikseidki detaile ning proovime neid edasi anda nii realistlikult kui ka stiliseeritult olenevalt ülesande sisust. Tundides teeme tutvust inimfiguuri proportsioonidega ning katsetame ka moejoonistamist. Palju rõhku paneme oma fantaasiamaailma vabale väljendamisele ning aeg-ajalt ka lihtsalt duudeldame ehk laseme oma käel joonistada seda, mida käsi hetkel väljendada soovib. Kunstilainel tegutsemise jooksul külastame ka näitusi ning teeme tutvust kunstiajalooga, käsitledes nii klassikalist kui moodsat kunsti.

Liivika Põvat-Straus kunsti tegemas 2023

Tunnid valmistavad õppureid ette ka professionaalseks erialaseks kunstihariduseks.

Kunstistuudio Kunstigeen sobib kõigile kunstist huvitatud lastele ja noortele vanuses 11-19 a. Õpetamine toimub individuaalselt lähenedes ja iga õpilase vanust ja oskusi arvesse võttes. Õpe toimub eesti keeles, ring sobib nii eesti emakeelega kui ka eesti keelt õppida soovivale muukeelsele õpilasele. Õpetaja valdab inglise, vene ja soome keelt.

Liivika Põvat-Straus oma töödega 2024, Tartu Ülikooli raamatukogu

Liivika Põvat-Straus
Olen lõpetanud moekunsti eriala Tallinna Kunstiülikoolis (praegune EKA), kuulun Eesti Moekunstnike Ühendusse (EMÜ). Oman pikaaegset kogemust kunsti alal nii juhendaja kui praktiseerijana. Olen olnud Euroakadeemia moedisaini eriala õppejõud (moejoonis, stiiliõpetus ja eriala kompositsioon), samuti olen juhendanud EKA moe eriala ettevalmistuskursust. Kunstistuudios Grafeem olen juhendanud noorte kunstiringi ja moejoonistamise kursust nii õpilastele kui täiskasvanutele.

Liivika Põvat-Straus oma töödega 2024, Tartu Ülikooli raamatukogu

Igal aastal osalen erinevates näituseprojektides nii rõivamudelite kui moeillustratsioonidega. 2022 a. septembrist juhendan moeillustratsiooni ringi Tallinna Kanutiaia Huvikoolis. Alates 2023 a. jaanuarist õpetan Ukraina sõjapagulastest noori Tartu Kunstikooli Tallinna õppegrupis, kus töötan üldkunsti õpetajana.

Tunnid toimuvad esmaspäeviti kl 16.30-19.30

Õppetasu on 31 € kuus (4 tundi nädalas)

Liivika Põvat-Straus

tel: 5078794

liivika.povat-straus@kanuti.edu.ee


Registreeru huviringi