Illustratsiooniring “Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna” Riina Uisk UUS RING

Tunnid toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti kell 17.00-18.30

Illustratsiooniringi ootan 13–18-aastasi lapsi ja noori.

Tunned huvi joonistamise või illustreerimise vastu, kuid ei tea, kust alustada? Tahaksid illustreerida oma luuletusi või kirjanduslikke katsetusi, päevikut, mõne kooliprojekti plakatit või kasvõi oma blogi?

Tule illustratsiooniringi ja tee oma mõtted teoks!

Ringis saad juurde teadmisi, oskusi ja enesekindlust, et oskuslikult illustreerida just seda, mida soovid!

Illustratsiooniringi juhendab EKA vabagraafika haridusega kunstnik Riina Uisk, kelle illustratsioone ja raamatukujundusi on tunnustatud konkursil “25 kaunimat raamatut”. 

Õppisin Eesti Kunstiakadeemias vabagraafikat. Pärast kooli töötasin Eesti Entsüklopeediakirjastuses ja puutusin põhjalikumalt kokku raamatute maailmaga, nende kujundamise ja küljendamisega. Hiljem lastega kodus olles ja vabakutselise kunstnikuna toimetades arenes huvi raamatuillustratsiooni vastu edasi. Esimesed illustratsioonid tegin kirjanik Juhani Püttsepa ja endise matemaatikaõpetaja Hilja Kulli koostatud lasteraamatule “Sõnatrikid”. 

Illustratsiooniringis juhendan sind ja aitan sul näha erinevaid illustreerimise võimalusi ning seda, kuidas saad oma joonistusi ise professionaalsemaks muuta. Vaatame koos erinevaid näiteid raamatutest, mida mul on illustratsiooni-fännina aastatega rohkelt kogunenud. 

Illustratsiooniringis teeme soojenduseks ülesandeid, milles kasutame levinumaid joonistamise ja maalimise tehnikaid ja kollaaži. Vaatleme, kuidas erinevad tehnikad ja vahendid üksteist täiendavad. Tõenäoliselt leiutame ka uusi omanäolisi stiile! Katsetame loo (või teksti) koostoimimist pildiga. Ka erineva suurusega pindadel ehk formaatidel on kujunduses oma osa. 

Õpime nägema ja kujutlema ootamatuid ja huvitavaid vaatenurki. Illustreerime paljusid vahvaid detaile kasutades või vastupidi, üldistades, vaid värvi ja tekstuuriga mängides. 

Mina õpin samuti kogu aeg! 

Seega keskendume aasta esimesel poolel tehnikatele, samuti on plaanis erinevad loovusülesanded. Võtame ette ka mõne tuttava loo ja tegelase kujutamise. Illustreerime sügis-talve või jõuluteemalist lugu. 

Teisel poolaastal pühendame aega sellele, et leida oma valitud lemmikteema või lugu, mida illustreerida. Näiteks saab illustreerida enda loodud luuletusi või jutte. Leiame selle jaoks sobiva tehnika ja vahendid. 

Kursuse lõpus valmib ringis tehtud töödest tore kaust või portfoolio. 

Kursuse jooksul püüan leida võimaluse mõne tuntud illustreerija külla kutsumiseks. 

Õppetasu on 31 € kuus (4 tundi nädalas)

Õpetaja Riina Uisk

E-post riinauisk@gmail.com

Telefon +372 55657627


Registreeru huviringi