Joonistamise ja maalimise ABC Frank Koop

Oodatud on lapsed ja noored vanuses 6.-19.a.

Tunnid toimuvad esmaspäeviti ja kolmapäeviti:

kell 14.30 (6.-11. a.)

kell 16.45 (12.-19. a.)

Õppetöö toimub klassis nr. 37.

Veel on vabu kohti! Huvi korral palume tulla sobival päeval ja kellaajal tutvuma ringi tegevusega. Kokkuleppel õpetajaga saab ringis osalemise kellaaegu nihutada ning muuta õpilasele sobivaks. Kohtumiseni!

India Maria Emilia Kiisler (16. a)
Kaisi Pillart (15. a)

Joonistamises ja maalimises on võimalus õpilasel kasutada ja proovida erinevad materjale ja tehnikaid. Joonistamise tundides saab õpilane panna proovile ja arendada enda vaatlemise ja käelisi oskusi. Kuna joonistused on tihti mustvalged, siis maalimine pakub võimalust kasutada värve. Joonistamise tundides antakse õpilasele võimalus arendada enda joonistamise oskusi ja maalimise tundides on omakorda võimalus arendada enda maalimise oskusi. Need kaks on eraldi tunnid ja mõlemat on enam-vähem võrdselt õppekavas.

Nooremate grupile on mõeldud nende vanusele sobivad ülesanded ning seal mängivad ka rolli nende oskused ja võimed. Näiteks lindude, loomade ja fantaasiategelaste kujutamine ning samuti looduse teemad. Vanemale grupile on samamoodi nende iga arvestavad ülesanded ning seal tuleb lisaks lindudele ja loomadele mängu ka inimese kujutamine. Samuti on võimalus joonistada või maalida natüürmorti, mis on kasulik valguse ja varju kujutamise poolest.

Õpilased sooritavad ülesanded vastavalt enda oskustele ja kiirusele ning ühe töö valmimine võib võtta ühel osalejal üks päev, kuid mõni teine vajab selleks mitmeid päevi või isegi nädalaid. Ülesanded on meil alati mitut tüüpi ning kajastame õppetöös ka riiklikke tähtpäevi ja sündmusi.

Õpilastel on võimalus kasutada joonistamiseks pliiatseid, söepulki jne. Maalime akvarell-, guašš- ja akrüülvärvidega.

Frank Koop “Turg”

Minu erialaks on kujutav kunst; ennekõike joonistamine ja maalimine. Nende kahe jaoks sain põhilised oskused Tartu Kõrgemast Kunstikoolist (nüüdne Kõrgem Kunstikool Pallas). Oma õpinguid täiendasin paar aastat EKA´s maalikunsti erialal, seejärel Tallinna Ülikoolis vabade kunstide erialal, antud baccalaureus artium kraad kunstiõpetuse erialal. Õpingute  jooksul oli mul võimalus aasta aega õppida Kreekas. Jätkasin õpingud Inglismaal Cambridge´i linnas (Anglia Ruskin University), kus lisaks õpitule sain oma oskusi rakendada joonistamist õpetades. Olen Eesti Maalikunstnike Liidu liige alates veebruar 2020.
Enda lemmikteemadeks on inimese, loomade, looduse ja lisaks ka linnamotiivide kujutamine. Neid objekte-subjekte soovin ja suudan ka õpilastele õpetada. Selleks sobivad igati nii joonistamise kui ka maalimise tunnid. Joonistamises tunnen end kindlalt söepulga tehnikas ja mulle sobib ka tavalise hariliku pliiatsi kasutamine, sest neid toodetakse väga erineva kõvaduse ja pehmusega. Maalimiseks kasutan ise tavaliselt õlivärve, kuid õpilastega kasutame ka akvarell-, -guašš ja akrüülvärve.

Frank Koop “Koer” (akrüül, 2019)

Joonistusvõistlus “Millises Tallinnas ma tahan elada?” (õpilane Gertrud Grün, näitus-väljapanek Tammsaare pargis, oktoober 2019)

Õpetaja- Frank Koop, telefon +372 5216043;

frank.koop@kanuti.tln.edu.ee

Õppetasu:  28 € kuus (6 tundi nädalas).

Tunnid toimuvad vastavalt vanusegrupile esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 14.30 – 19.00 klassis nr. 37


Registreeru huviringi